PRESS ROOM

MEDIA O NAS

 • Krótkoterminowy wynajem mieszkań szybko zdobył popularność. Zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej biznesmenów i turystów wynajmuje mieszkanie na kilka dni. Konkurencyjna jest cena takiego rozwiązania. Jednak rynek może szybko ulec nasyceniu, a ceny zaczną spadać.

  Więcej na temat wynajmu krótkoterminowego w materiale z udziałem Jana Dziekońskiego - dyrektora projektów strategicznych Mzuri

  LINK do artykułu
 • Towarzystwo ubezpieczeniowe i Grupa Mzuri zawarły umowę, na mocy której Mzuri Investments zbuduje mu mieszkania na wynajem.

  Przedmiotem umowy jest budowa w największych miastach Polski mieszkań na wynajem, którymi zarządzać będzie Mzuri. Compensie współpraca z Mzuri otwiera możliwość poszerzenia oferty o bezpieczne aktywa przynoszące stały wysoki zwrot. Mieszkania Compensy zostaną zbudowane w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Łodzi. Pierwsze będą dostępne na wynajem w listopadzie 2018 r.

  LINK do artykułu
 • W III kwartale 2017 roku wśród dużych miast do największego wzrostu cen nowych mieszkań doszło w Gdańsku, o 202 zł/m2. W Poznaniu był to wzrost o 177 zł, w Krakowie – o 159 zł we Wrocławiu o 116 zł. W Warszawie zanotowano nieco mniejszą zmianę – o 83 zł. Dlaczego rosną ceny? O tym w materiale wideo mówi Jan Dziekoński, dyrektor projektów strategicznych MZURI.

  LINK do artykułu
 • Z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera wynika, że średnia cena transakcyjna mkw. lokalu w stolicy to niemal 7,9 tys. zł. To o 2,4 proc. więcej niż rok temu. W Łodzi klienci płacą za metr mieszkania niespełna 4 tys. zł. Średnie stawki w tym mieście poszły w górę w ciągu roku o 9,6 proc..

  Kupno mieszkania na wynajem jest jedną z najzyskowniejszych form inwestycji kapitału. W Polsce w wynajmowanych lokalach mieszka już ponad 2 mln osób – komentuje Artur Kaźmierczak, prezes zarządu Mzuri Investments.

  LINK do artykułu
 • Polacy coraz chętniej mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach. To powoduje, że ich właścicielom jest coraz łatwiej znaleźć najemców. Tak wynika z danych firmy, która jest największym zarządcą nieruchomości w Polsce.

  Średni poziom pustostanów w Polsce na koniec sierpnia 2017 wyniósł jedynie 4,1 proc., co daje 2 tygodnie w skali roku  – informuje Mzuri, największa w Polsce firma specjalizująca się w zarządzaniu najmem mieszkań, domów i lokali użytkowych.

  LINK do artykułu
Kontakt dla mediów:
Małgorzata
Korólczyk-Rabek

malgorzata.rabek@mzuri.pl
kom: +48 733 770 191
PLIKI DO POBRANIA: