Czym jest dochód pasywny?

Pojęcie dochód pasywny jest dzisiaj odmieniane przez wszystkie przypadki, ponieważ pozwala uzyskać upragnioną przez większość z nas wolność finansową. Któż bowiem by nie chciał otrzymywać profitów finansowych przez długi czas, bez zaangażowania, pracy i wysiłku? W Mzuri znamy prosty sposób na takie zarabianie pieniędzy. Poznaj nasze rozwiązania inwestycyjne, dzięki którym i Ty możesz zostać rentierem!

Na czym dokładnie polega dochód pasywny?

Słowo „dochód” ma wiele definicji, ale większość z nas kojarzy tę z nomenklatury podatkowej, w której tłumaczony jest on jako różnica między osiągniętym przychodem a kosztami jego uzyskania. Źródła przychodów mogą być bardzo różne – dla przeciętnego człowieka jest to najczęściej po prostu praca zarobkowa. Aby osiągać w ten sposób regularne wpływy, niezbędne jest wypełnianie obowiązków zawodowych. Zasada jest tutaj bardzo prosta – jeśli zaprzestaniemy chodzić do pracy, nie będziemy otrzymywać pieniędzy.

W przypadku dochodu pasywnego jest zupełnie inaczej – raz włożona praca będzie nam przynosiła profity finansowe przez długi czas. Pracę można tu rozumieć jednak różnie, ponieważ może ona polegać na:

  • inwestycji kapitału na rynku finansowym (np. w akcje spółek dywidendowych, gdzie regularnym dochodem są wypłacane akcjonariuszom dywidendy),
  • umieszczenie środków na lokacie bankowej i pobieranie z tego tytułu odsetek,
  • napisanie książki i czerpanie zysków z jej sprzedaży,
  • opatentowanie wynalazku i zarabianie na udzielaniu licencji do jego wykorzystywania,
  • stworzenie strony internetowej i osiąganie przychodów z umieszczonych na niej reklam,
  • zakup nieruchomości pod wynajem (regularnym dochodem jest tu czynsz płacony przez lokatorów).

Do powyższych przykładów można także dopisać emeryturę i rentę, ponieważ oba świadczenia wypłacane są osobom niewykonującym w zamian żadnej pracy.

Dlaczego warto mieć dochód pasywny?

Otrzymywanie przez dłuższy czas profitów finansowych w wyniku raz wykonanej pracy lub działania (np. inwestycji) jest zaletą samą w sobie. Oznacza bowiem nic innego, jak posiadanie źródła przychodów, które są niezależne od naszego zaangażowania, ponieważ otrzymujemy je, nawet gdy nic nie robimy. To regularny dopływ gotówki, którą możemy przeznaczyć na kolejne inwestycje, odkładać na „czarną godzinę” (np. gdy stracimy pracę) albo traktować jako uzupełnienie domowego budżetu.

Niektórym osobom udaje się osiągać na tyle wysoki dochód pasywny, że mogą się dzięki niemu utrzymać, a więc zrezygnować z pracy zarobkowej. Takie osoby nazywamy rentierami. Możliwość zaspokojenia wszystkich potrzeb finansowych w taki sposób określana jest z kolei „wolnością finansową”. Pojęcie to robi furorę wśród wielu inwestorów, a osiągnięcie stałych zysków pozwalających na rezygnację z pracy zawodowej jest dla nich często głównym celem pomnażania kapitału.

Jak osiągnąć dochód pasywny z Mzuri?

Jeśli marzy Ci się życie rentiera, a przynajmniej otrzymywanie regularnych zastrzyków dodatkowej gotówki, wypróbuj nasze rozwiązania inwestycyjne. Polegają one na lokowaniu środków w nieruchomości przeznaczone na wynajem i są dostępne w wariantach dla osób o różnych zasobach finansowych. W wyniku wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy kompleksową ofertę, dzięki której Klienci podejmujący z nami współpracę uzyskują pewny dochód pasywny i tym samym mogą budować swoją wolność finansową.

Inwestycje w mieszkania na wynajem – dlaczego warto?

Kupowanie nieruchomości w celach inwestycyjnych jest znane od stuleci. Wszystko dlatego, że wiąże się ono ze stosunkowo niskim poziomem ryzyka i jest dobrą lokatą kapitału, która przy dobrej koniunkturze może przynieść spore zyski. Głównym ich źródłem jest wzrost wartości nieruchomości. Przykładem może być nasz rodzimy rynek, na którym w ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań wzrosły przeszło 20%. Nietrudno więc policzyć, że osoba, która zakupiła pięć lat temu nieruchomość za kwotę 300 000 zł, dzisiaj sprzedając ją, zyskałaby 60 000 zł.

Na taki zysk możemy liczyć w dłuższym horyzoncie czasowym (inwestycje w nieruchomości mają charakter długoterminowy) i będzie on jednorazowy. Jeśli jednak zakupione w celach inwestycyjnych mieszkanie wynajmiemy, przez cały okres najmu możemy regularnie co miesiąc uzyskiwać dochody pasywne w postaci czynszu. W przypadku najmniejszej kawalerki w dużym mieście może on dzisiaj wynosić około 1500 zł, co rocznie daje nam 18000 zł.

Jednorazowa czynność w postaci zakupu mieszkania może więc dać nam dwa rodzaje zysków: jeden wynikający ze wzrostu wartości nieruchomości i drugi w postaci dochodu pasywnego.

Jak Mzuri pomoże Ci osiągnąć wolność finansową?

W Mzuri proponujemy kompleksowe wsparcie naszych Klientów w inwestowaniu w mieszkania na wynajem. Po rozpoznaniu oczekiwań i możliwości finansowych inwestora pomagamy znaleźć nieruchomość dopasowaną do określonych preferencji. Skupiamy się na tzw. okazjach inwestycyjnych, które dają szansę na jak największą stopę zwrotu. W zakresie naszych usług jest również aktywna pomoc w finalizacji umowy zakupu mieszkania oraz w jego przygotowaniu pod wynajem. Jako specjaliści od zarządzania nieruchomościami odciążamy naszych Klientów także w obowiązkach związanych z samym najmem. Dzięki temu nie muszą się w nie angażować i tym samym osiągać modelowy dochód pasywny.

Nasza oferta obejmuje możliwości inwestowania dla osób o różnych zasobach finansowych. Dysponując odpowiednią ilością wolnych środków, możesz liczyć na nasze wsparcie w zakupie jednego lub nawet kilku mieszkań pod wynajem. Jeśli jednak masz skromniejsze oszczędności, możemy zaproponować Ci inwestycje grupowe, dzięki którym staniesz się współwłaścicielem nieruchomości i będziesz partycypował w uzyskiwanych z niej zyskach. Ich wysokość to nawet 7% w skali roku, co znacznie przekracza rentowność lokat bankowych.

Jeśli interesuje Cię otrzymywanie dochodu pasywnego, skorzystaj z naszego doświadczenia. W ciągu wielu lat działalności kupiliśmy dla naszych Klientów przeszło 1000 mieszkań, a zarządzamy w sumie kilkoma tysiącami nieruchomości w całym kraju. Inwestowanie z Mzuri jest proste i obarczone niskim ryzykiem, a daje Ci realne szanse na zbudowanie wymarzonej wolności finansowej.