lut 25

Czynsze na Śląsku wciąż rosną

Wielu Inwestorów rozważając inwestycje w mieszkania na wynajem na Śląsku zastanawia się nad tym jaki jest profil ryzyka tego regionu i czy warto w nim inwestować. Czy mieszkania znajdą potencjalnych najemców, czy czynsze będą rosły, lub nawet, czy obecne, wysokie na tle reszty kraju, stopy zwrotu utrzymają się w przyszłości?

Zgodnie z najnowszymi danymi AMRON, opracowanymi na bazie danych z Mzuri, czynsze najmu w Katowicach wzrosły w IV kwartale względem III kwartału 2018 roku aż o 2,1%. Stolica województwa śląskiego była w tym okresie jedynym miastem w Polsce, gdzie ceny te poniosły się o ponad 2%. Co więcej, Katowice znalazły się w czołówce klasyfikacji jeżeli chodzi o wzrost czynszów na przestrzeni całego 2018 roku. Względem 2017 r. ceny urosły tam o ok. 7%. Dla porównania największy, niemal 11-procentowy wzrost, odnotowano w Łodzi, a Katowice zostały wyprzedzone jeszcze tylko przez Gdańsk (wzrost o 8,7%).

 

– Wzrost czynszów utwierdza nas w przekonaniu, że Śląsk to doskonałe miejsce na inwestycje w mieszkania na wynajem. Wzrosty te zwiększają prawdopodobieństwo, że dedykowana dla tego regionu spółka Mzuri CFI Śląsk osiągnie średni zwrot dla inwestorów w wysokości ok. 7% – komentuje Michał Karpiuk, menedżer zarządzający Mzuri CFI Śląsk.