lis 04

HOME OFFICE – nowa rzeczywistość pracy

Nadszedł czas, kiedy coraz więcej z nas przechodzi na tzw. home office.

Pierwsze dni pracy w trybie zdalnym mogą przynieść pozorną radość i poczucie większego luzu. Natomiast, szybko można się zorientować, że odpowiedni komfort pracy wymaga wielu udogodnień. Kanapa czy łóżko to nie zawsze najlepsze miejsca na wykonywanie naszych obowiązków. Warto wziąć pod uwagę, że praca zdalna nie będzie na jeden dzień, a na dłużej i dobrze jest zapewnić sobie najlepszy komfort dostosowany do naszych potrzeb.

Sprawdźcie nasze sposoby na idealne home office:

Miejsce

  • Perspektywa przemeblowania całego mieszkania, zakupu nowych mebli i aranżacji wnętrza Cię przeraża? Wyobraź sobie, że wchodzisz do mieszkania, gdzie to wszystko jest wykonane za Ciebie. Gdzie, nikt i nic Ci nie przeszkadza. Gdzie, jedyne co musisz zrobić to zaparzyć swoją ulubioną kawę i zacząć pracować. Taki komfort da Ci wynajem mieszkania z miejscem przystosowanym do pracy zdalnej.

Dbaj o bliskich

  • Pamiętaj, że mieszkanie z bliskimi, a zwłaszcza starszymi osobami w tych czasach może być nie tylko ryzykowne, ale także problematyczne ze względu na znalezienie spokojnego miejsca do pracy. Dzieci biegające po domu, bo mają zdalny WF, podczas gdy Ty masz połączenie video z szefem? Rodzice martwiący się o swoje zdrowie? Rozwiążesz te problemy, wynajmując osobne home office na jakiś czas. Możesz w nim zamieszkać lub bywać kiedy chcesz. Rozwiązanie idealne!

Skorzystaj z usług online

  • Wynajem home office to rzeczywiście niezły pomysł, ale jak to zrobić nie wychodząc z domu? Easy… Słyszałeś o możliwości e-najmu? Teraz, możesz wybrać odpowiednie mieszkanie dla siebie online, a następnie obejrzeć je podczas video-konferencji. Podczas spotkania online wynajmujący pokaże Ci wszystkie szczegóły, o które poprosisz. Interesuje Cię wnętrze piekarnika? Nie wahaj się o to zapytać. Kiedy dokonasz już odpowiedniego wyboru, podpisz umowę i ciesz się swoim wymarzonym miejscem na biuro.

Pomyśl o komforcie

  • Pamiętaj, że podczas pracy na home office bardzo istotny jest komfort. Leżenie w łóżku może wydawać się najwygodniejszą opcją. W rezultacie okazuje się, że w łóżku spędzasz całą dobę, co wbrew pozorom nie jest dobre. Krzesło i biurko to must have każdego home office. Uwierz nam, wyjdzie Ci to na zdrowie. Wyreguluj fotel, włącz odpowiednie oświetlenie i działaj. Chwilowa zmiana miejsca pracy jest także korzystnym urozmaiceniem. Masz call-a? To może być dobry moment na przeniesienie się na kanapę lub balkon.

Nadaj pracy odpowiedni rytm

  • Podczas pracy zdalnej łatwo się rozproszyć lub całkowicie zatracić. Pamiętaj o równowadze. Przerwy są ważne, ale wykorzystuj je pożytecznie. Przewietrz pokój, zaparz herbatę, zrób kilka ćwiczeń na macie, w końcu jesteś u siebie. 😉 Seriale zostaw na czas po pracy.

Stay safe, stay in touch

  • Bycie na home office nie oznacza absolutnej izolacji. Pozostań w kontakcie ze współpracownikami. W biurze chodziliście zawsze razem na kawę? Tym razem możecie zrobić to online. Stay in touch.
  1. Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem mieszkania lub pokoju pod home office online lub stacjonarnie, napisz do nas na mail: szukam.mieszkania@mzuri.pl lub zadzwoń pod nr tel: +48 531 803 202