lut 12
Homestaging - jak szybko i niskim kosztem zwiększyć wartość mieszkania przed wynajmem

Homestaging – jak szybko i niskim kosztem zwiększyć wartość mieszkania przed wynajmem?

Pod hasłem homestaging kryje się przystosowanie nieruchomości do potrzeb potencjalnego kupca lub najemcy, uwypuklenie jej walorów i wskazanie najmocniejszych punktów. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić bez zatrudniania wyspecjalizowanej ekipy i ponoszenia znacznych kosztów, zachęcamy do lektury. To prostsze niż myślisz!

Pierwsze wrażenie

Podstawą sukcesu w znalezieniu najemcy jest czystość i porządek w Twoim mieszkaniu. Podłogi, okna, i meble nie mogą być zakurzone, a sprzęty kuchenne i armatura łazienkowa powinny wręcz lśnić. Pragnąc utrzymać ten stan, usuń z apartamentu wszystko, co zbiera brud: ozdobne figurki, zdjęcia itp. Równie ważne są kolory – barwy powinny być neutralne i stonowane. Najlepiej sprawdzą się:

  • klasyczna biel,
  • jasny beż,
  • szarości.

Zwróć uwagę na detale

Zabierz z mieszkania wszelkie osobiste akcenty: rysunki Twoich dzieci, zdjęcia z wakacji, pamiątki rodzinne. Ta przestrzeń ma być gotowa na nowych mieszkańców. Mają oni prawo czuć się tutaj jak u siebie – nie jak w Twoim domu.

Pamiętaj też, że niekiedy brak jakiegoś elementu wyposażenia będzie mniej rażący, niż jego obecność. Jeśli nie stać Cię na nowe zasłony lub dywany, a stare są już zużyte, po prostu je zabierz. Goła podłoga i czyste okna będą prezentować się znacznie lepiej.

Poprawienie wyglądu mieszkania nie musi wiązać się z ponoszeniem wysokich kosztów. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć lub nie masz ochoty zajmować się homestagingiem osobiście – skontaktuj się z nami. Z radością pomożemy Ci poprawić prezencję Twojego lokum i znaleźć dobrych najemców.