gru 23
Inwestowanie w czasie kryzysu | Mzuri

Jak zacząć inwestować w czasie kryzysu? Co powinien wiedzieć inwestor

Niepewne czasy koronawirusa i związanej z nim groźby lockdownu doprowadziły do serii bankructw. Widmo kryzysu finansowego dla wielu osób oznacza konieczność posiadania poduszki finansowej i uniezależnienia się od jednego źródła dochodu. Czy w takiej rzeczywistości inwestowanie pasywne jest korzystne? Co powinien wiedzieć inwestor, zanim zacznie lokować zgromadzony kapitał?

Wykorzystaj Strategiczną Alokację Aktywów

Przemyślane inwestowanie pasywne w czasach kryzysu powinno kierować się zasadą ograniczonego ryzyka (według tzw. strategii łyżki). Nie wykorzystuj teraz więcej niż 30% swojego portfela finansowego na wypadek, gdyby część inwestycji okazała się stratna lub środki zostały na dłużej zablokowane.

Metale szlachetne – bezpieczne w sytuacjach kryzysowych

W niepewnych czasach rośnie wartość metali szlachetnych, które są odporne na inflację oraz zawirowania na światowej giełdzie walutowej. Złoto, platyna czy srebro stanowią obecnie bezpieczny sposób na lokowanie nadwyżek finansowych. Pamiętaj jednak, że najlepszy będzie zakup fizycznej postaci (sztabek), które są środkiem trwałym.

Inwestuj w nieruchomości

Zawirowania na rynkach finansowych w dużym stopniu wpływają na ogromne skoki na giełdach – ceny akcji obecnie spadają. Chcesz uniknąć ryzyka? Inwestuj w nieruchomości. Stanowią one stały kapitał, na którym na pewno nie stracisz. Pamiętaj jednak, że wynajem mieszkań teraz jest nieco trudniejszy niż w spokojniejszych czasach, dlatego zwrot z zakupu na kredyt może być wolniejszy. Przy środkach własnych rozwiązanie to jednak nadal pozostaje bardzo korzystne!