lip 01

Jak zbudować wolność finansową inwestując w nieruchomości?

Większość Polaków nie inwestuje w nieruchomości. Niektórzy dlatego, że ich nie stać, innych przeraża niezrozumiały dla nich proces zakupu, jeszcze inni boją się zaryzykować, albo po prostu nie mają świadomości, jak wiele korzyści niesie ze sobą inwestowanie w nieruchomości.

Świadomi inwestorzy, którzy chcą osiągnąć wolność finansową, konsekwentnie budują przemyślane portfele nieruchomości. Dzięki temu ich działania są bardziej spójne, a co za tym idzie – bardziej efektywne. Każdy zakup nieruchomości przybliża ich do określonego wcześniej celu, nie mogą więc sobie pozwolić na przypadkowe inwestycje.

Zaczynając drogę do wolności wyznacz swoją własną wizję. 

Jak ją określić? Odpowiedz sobie na pytanie, w co i dlaczego chcesz inwestować. Pamiętaj przy tym, aby wybrać tą drogę, która jest dla Ciebie zrozumiała i zgodna z Tobą. Może Ci się to wydawać banalne i oczywiste, ale naprawdę warto poświęcić trochę czasu, by określić swoją długofalową wizję. Inwestowanie w nieruchomości i budowanie wolności finansowej to długotrwałe procesy. Zdecydowanie warto się nastawić na maraton niż sprint.

Samo powiedzenie sobie „chcę być bogaty” nie wystarczy. Właściwe określenie Twojego celu to konkretna odpowiedź na pytanie, o pożądaną wysokość pasywnych dochodów. Dopiero to pozwoli Ci zdefiniować minimalną wielkość portfela twoich mieszkań pod wynajem.

Kolejnym krokiem jest określenie typu mieszkań, w które będziesz inwestować. Z naszego doświadczenia wynika, że najwięcej korzyści przynosi inwestowanie w małe mieszkania. W długim horyzoncie czasowym jest to opcja pozwalająca zrealizować najwięcej zysków przy stosunkowo niewielkim ryzyku. Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że popyt na wynajem małych, niedrogich mieszkań będzie zawsze na podobnym poziomie, a okresy pustostanów będą relatywnie najkrótsze. Studenci, początkujący pracownicy, młode pary lub małżeństwa – to grupy, które chcą się usamodzielnić i znaleźć własny kąt, dla których jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze mieszkania będzie cena najmu. Dodatkowym atutem małych mieszkań jest fakt, że dużo łatwiej znaleźć na nie nabywców, gdybyśmy chcieli je sprzedać, niż w przypadku większych mieszkań.

Zmień myślenie!

Ważnym elementem budowania wolności jest zmiana myślenia na temat inwestowania. Zamiast myśleć o pojedynczej inwestycji, warto brać pod uwagę budowanie portfela mieszkań.Kupując kolejne mieszkania, będziesz w coraz większym stopniu ufać swojej intuicji i wcześniej zdobytej wiedzy. Z każdym mieszkaniem będzie to więc dla Ciebie coraz łatwiejsze.

Do wolności finansowej nie ma drogi na skróty. Można ją osiągnąć tylko dzięki systematycznemu i długofalowemu działaniu.Możesz zacząć w każdej chwili, niezależnie od tego, w jakim momencie życia aktualnie się znajdujesz!

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Jedyne, co nas ogranicza, to nasz horyzont.

wszystkie wpisy