sie 09

Jak zrobić dobre ogłoszenie najmu?

Panuje niemalże powszechne przekonanie, że inwestycja w nieruchomości zawsze się opłaci. Rzeczywiście trzymają one swoją cenę, która jeżeli już się zmienia, to zazwyczaj idzie w górę, na korzyść właściciela. Z tego powodu wiele osób, które dysponują pokaźną gotówką, stawia na zakup mieszkania. Najpierw je wynajmuje, a kiedy przychodzi stosowny czas, postanawia je sprzedać.

Nie popadaj w niepotrzebny stres. Być może źle formułujesz treść ogłoszenia. Wydaje Ci się, że nie ma to znaczenia, bo przecież Twoje 'cztery ściany’ wciąż pozostają tak samo atrakcyjne bez względu na fakt, jak je opiszesz? Jesteś w błędzie. Anons to swego rodzaju sztuka marketingowa, a zatem, żeby go odpowiednio sporządzić, potrzebujesz dysponować pewną wiedzą. Jak zrobić dobre ogłoszenie najmu lub sprzedaży? Sprawdź!

Nie tylko wnętrze

Bez względu na fakt czy zamierzasz sprzedać, czy też wynająć swoją nieruchomość, musisz mieć świadomość, że Twoja oferta nie dotyczy tylko tego przysłowiowego dachu nad głową. Zarządzanie mieszkaniami i apartamentami to także udostępnianie okolicy, w której one się znajdują. A ta może stwarzać wiele możliwości dla przyszłego lokatora, dlatego warto, żebyś tym zagrał.

W ogłoszeniu powinieneś zawrzeć wszystkie zalety, jakie płyną z osiedlenia się w tej dzielnicy. Jest to dobrze skomunikowany obszar miasta, z którego wszędzie można dojechać w krótkim czasie? Wspomnij o tym. W pobliżu są przedszkola, szkoły, duża liczba rozmaitych sklepów i marketów? To olbrzymi plus, który podwyższa atrakcyjność Twojego lokum i informacja ta zdecydowanie powinna się znaleźć. Miej na uwadze, że adresatem Twojej oferty (dot. wynajęcia) mogą być również studenci. Pomyśl, jakie atrakcje znajdują się w okolicy, które mogą przyciągnąć takie osoby. Może uniwersytet lub miasteczko akademickie znajduje się niedaleko? A może jest dobrze połączone komunikacją miejską? Będzie to duży atut, który przyciągnie ich uwagę.

Bądź poważny

W wielu komunikatach sprzedażowych można przeczytać treści nasycone kolokwializmami i zdrobnieniami. Frazy typu 'fajne mieszkanko’ czy 'duża chata’ naprawdę nie zwiększą zainteresowania, a wręcz przeciwnie – zniechęcą potencjalnego nabywcę. Umiejętne zarządzanie najmem to dostosowanie się do oczekiwań kupca/lokatora. Zastanów się, czy Ty chciałbyś podpisać umowę z osobą, która budzi wrażenie infantylnej i niepoważnej? Raczej nie. Zachowaj zatem powagę i naturalny styl.

Zdobądź zaufanie

Największe sukcesy w sprzedaży odnoszą nie ci handlowcy, którzy proponują najlepszą ofertę, ale pracownicy, którzy potrafią zdobyć zaufanie. Musisz i Ty się o to postarać. Jedna z odpowiedzi na pytanie, jak zrobić dobre ogłoszenie najmu, brzmi: kreuj wrażenie uczciwości. Nie fałszuj zatem realnego stanu swojego mieszkania. Nie ma to najmniejszego sensu – nikt go ani nie kupi, ani nie wynajmie bez uprzedniego dokonania oględzin. Jeśli Twoja nieruchomość wymaga gruntownego remontu, a napiszesz, że taki właśnie został wykonany, szybko wyjdzie to na jaw, a potencjalny klient nie będzie chciał dalej z Tobą rozmawiać.

Mało kto oczekuje z rynku wtórnego obiektu, który będzie wręcz idealny. Zarządzanie mieszkaniami do sprzedaży to także umiejętne granie pewnymi wadami, które należy przekuć w zalety. Wypisz w ogłoszeniu niewielkie usterki dotyczące lokalu. Wybierz jednak tylko te, które nie mają większego znaczenia. Listwy przypodłogowe odstają w niektórych miejscach albo okno skrzypi przy otwieraniu? Zawrzyj te informacje. Są to takie błahostki, że na pewno nie zniechęcą potencjalnego klienta, a punktowanie minusów pomoże zbudować Twój wizerunek jako osoby uczciwej, która nie ma nic do ukrycia.

Słowa nic nie znaczą

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, poprzyj swoje słowa dokumentacją fotograficzną. Nie chodzi jednak o to, żebyś wykonał przeciętne zdjęcia. Istnieje wręcz odrębna dziedzina fotografii, która dotyczy tworzenia kadrów ze sprzedawanych mieszkań. Bodziec wzrokowy oddziałuje bardzo skutecznie, a dobrze ujęty obraz może przykryć pewne wady i uatrakcyjnić powierzchnię. Jeśli chcesz skutecznie wykonywać zarządzanie najmem, to wynajmij specjalistę do zrobienia fotosów, które wizualnie podciągną stan nieruchomości. Umiejętnie wykorzystany aparat potrafi powiększyć optycznie przestrzeń lub oddać efekt większego doświetlenia.

Zdjęcia zbudują pewien sposób odbioru wnętrza, który zakorzeni się w świadomości klienta. Kiedy przyjdzie on dokonać oględzin, ten utarty już schemat będzie narzucał mu patrzenie i ocenę tego, co widzi wedle zakodowanych skojarzeń. Zwiększa to szanse na jego pozytywną reakcję.

Podsumowanie

Borykasz się z problemem sprzedaży lub wynajęcia nieruchomości? Wciąż piszesz nowe ogłoszenia, a nikt nawet nie dzwoni do Ciebie? Zabierz się do sprawy inaczej. Sprawdź, jak zrobić dobre ogłoszenie najmu, zastosuj się do wskazówek, a przekonasz się, że pojawi się zainteresowanie. Zarządzanie mieszkaniami to sztuka, która wymaga umiejętnego działania na kilku polach. Zawsze możesz też poprosić o pomoc fachowców.