sty 30
Jak zrobic dobre ogłoszenie najmu

Jak zrobić dobre ogłoszenie najmu?

Zamierzasz wynająć swoje mieszkanie? Zastanawiasz się, jak zrobić dobre, skuteczne ogłoszenie najmu? Jakie elementy powinno ono zawierać, by skrócić czas szukania lokatora? Zapraszamy do lektury! Jesteśmy przekonani, że polegając na naszych sugestiach, odniesiesz sukces i w krótkim czasie znajdziesz rzetelnego najemcę.
Od czego zacząć?

Wbrew pozorom, zrobienie ogłoszenia najmu, które przyciągnie wzrok i sprawi, że potencjalny klient zainteresuje się Twoim lokalem, jest całkiem proste. Wystarczy, że poświęcisz tej kwestii odpowiednio dużo czasu i uwagi. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś zawodowym agentem nieruchomości, pisząc ogłoszenie „na kolanie”, prawdopodobnie pominiesz wiele istotnych kwestii.

W tej sytuacji potencjalny najemca musiałby tracić czas na dopytanie o szczegóły. Być może to zrobi – jeśli jednak tuż obok znajdzie bardziej wyczerpujący anons, z pewnością nie podejmie trudu napisania lub zadzwonienia do Ciebie. Zadbaj więc o to, by właśnie Twoje ogłoszenie było tym najlepszym. Jak się do tego zabrać?

Zrób chwytliwy tytuł

Sam zwrot „wynajmę mieszkanie” nie przykuje niczyjej uwagi. Zastanów się, o jakie wyróżniki możesz wzbogacić to zdanie. Może „wynajmę przestronne mieszkanie”? Nowoczesne? Jasne? W pobliżu parku? Jak widzisz, opcji jest bardzo wiele. W dobrym ogłoszeniu już sam tytuł sprawia, że najemca chce czytać dalej.

Wzbudź zaufanie

Zadbaj o to, by treść Twojego anonsu była czytelna i przejrzysta. W ogłoszeniu najmu powinny się znaleźć takie informacje, jak:

  • lokalizacja,
  • powierzchnia,
  • rozkład pomieszczeń,
  • wyposażenie,
  • cena z wyszczególnieniem czynszu oraz mediów,
  • sposób ogrzewania,
  • infrastruktura i komunikacja z centrum,
  • stan nieruchomości i informacje o bloku (rocznik, ogrodzenie, parking itp.).

Pamiętaj też, by podać Twoje dane kontaktowe. Najlepiej umieść w ogłoszeniu najmu zarówno numer telefonu, jak i adres mailowy. Możesz zastrzec, że prosisz o dzwonienie w określonych godzinach oraz że nie życzysz sobie kontaktu ze strony pośredników nieruchomości.

Zrób dobre zdjęcia

Pamiętaj, że Twój najemca ma czuć się, jak u siebie. Posprzątaj i usuń z kadru wszelkie osobiste przedmioty, pamiątki, zdjęcia z wakacji, kosmetyki itp. Zaplanuj sesję w słoneczne przedpołudnie, by mieszkanie wydało się jasne i przytulne. Dodaj elementy wprowadzające harmonię i świeżość, np. kwiaty w wazonie.

Zdefiniuj odbiorcę

Pamiętaj, że dobre ogłoszenie najmu zawsze robione jest z myślą o konkretnej grupie docelowej. Innymi priorytetami będą kierować się studenci (tu liczy się niska cena, dojazd do centrum), a innymi rodziny z dziećmi (dla nich atrakcyjny jest park, plac zabaw, wózkownia). Zanim przystąpisz do tworzenia anonsu i selekcji zdjęć, zastanów się, kogo chciałbyś widzieć w Twoim lokalu i pisz właśnie do tej osoby.

Zadbaj o skuteczne ogłoszenie!

Znalezienie najemcy może zająć nieco czasu. Pamiętaj jednak, że jeżeli zrobisz dobre ogłoszenie, możesz skrócić ten okres. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci uporać się z tym zadaniem. Wierzymy, że dzięki nim szybko wynajmiesz mieszkanie i zaczniesz czerpać z tego satysfakcjonujący dochód.

 

Summary
Jak zrobić dobre ogłoszenie najmu?
Article Name
Jak zrobić dobre ogłoszenie najmu?
Description
Przejmujemy od właścicieli całość zadań związanych z wynajmem i bieżącą obsługą mieszkania i najemcy. Działamy obecnie w 64 miastach Polski, gdzie zarządzamy ponad 6 tys. lokali.
Author