kawalerka, 26 m2 | Sosnowiec, Floriańska 3

1
2
3
Park Dietla
Jesień w Parku Sieleckim w Sosnowcu nad Czarną Przemszą
1 2 3 Park Dietla Jesień w Parku Sieleckim w Sosnowcu nad Czarną Przemszą

Metraż:29 m²
Piętro: 1
Cena: 120 000 zł
Sosnowiec, Floriańska 3
Prognozowany zwrot: 6,5%
Docelowy najmu netto:
1 100 zł

Mieszkanie na pierwszym piętrze, obecnie wynajęte i zarabiające, ale rekomendujemy przeprowadzenie remontu, który podniesie wartość i dochodowość inwestycji. Lokal składa się z przestronnego pokoju, osobnej kuchni, łazienki z WC i przedpokoju. Do mieszkania przypisane jest miejsce garażowe, również wynajęte.

Nieduża, dwukondygnacyjna kamienica w dzielnicy Nowa Pogoń, oddalona od ścisłego centrum o 2 km. W okolicy zabudowa mieszkalna, w bliskiej okolicy znajdują się także zakłady produkcyjne (m.in. Severstal, Rohrwerk Maxhütte, Pak-Gum. FHP), a w promieniu 1,5 kilometra m.in. wydziały Uniwersytetu Śląskiego czy Wyższej Szkoły Humanitas. Dojazd do Katowic zajmuje 15 minut. W pobliżu znajdują się także tereny rekreacyjne: Park Dietla i Park Sielecki.

Oferujemy możliwość rozłożenia transakcji w czasie z elastyczną formą płatności rozbitej na trzy etapy:

I Etap: zakup mieszkania

Mieszkanie jest gotowe do przeniesiena własności, a zakup wiąże się z wpłatą w wysokości 90 000 zł. Lokal jest obecnie wynajmowany, aktualne umowy najmu pozostają ważna do końca roku i generują przychody w wysokości 670 zł miesięcznie (550 zł wynajem mieszkania, 120 złotych osobna umowa najmu dla przypisanego do lokalu garażu). W tym okresie mieszkanie stopa zwrotu z inwestycji wynosić będzie 6,5% w ujęciu rocznym.

II Etap: kapitalizacja przychodów

Po wygaśnięciu obecnej umowy najmu będzie możliwość podniesienia czynszu do poziomów rynkowych o ok. 200 zł. Przypadająca na ten okres druga i ostatnia transza płatności za zakup mieszkania wynosi 30 000 zł.

III Etap: Remont i wzrost wartości

Decyzja o remoncie należeć będzie do właściciela, jednak rekomendowanym przez nas rozwiązaniem będzie przeprowadzenie remontu i doposażenia mieszkania po wygaśnięciu obecnej umowy najmu. Łączny kosztorys prac wraz z kosztami związanymi z projektem i nadzorem nad remontem wyceniamy na poziomie 40 000 zł. Pozwoli podnieść to dodatkowe podniesienie czynszu o ok.  250-300 złotych do poziomu 1 100 – 1 150 zł czynszu najmu netto.

Stopa zwrotu: 6,5% (uwzględnia pustostan, wynagrodzenie Mzuri za zarządzanie najmem oraz wszystkie istotne koszty)

Mieszkanie może zostać objęte programem wzajemnej gwarancji czynszu RENT POOLING, które zapewnia przychody z najmu nawet w okresie pustostanu.

Cena: 120 000 zł

Oczekiwany czynsz najmu netto: 1 100 zł