Zespół

Liderzy Biznesu

Sławek Muturi

Prezes Mzuri


O mnie

Pół Polak, pół Kenijczyk, urodzony w Łodzi. Studiował w Warszawie (SGH oraz UW) oraz w Londynie (MBA w London Business School). Przez 2 lata pracował w ONZ w Genewie, a potem 17 lat pracował w największych firmach doradczych – Arthur Andersen i potem Deloitte, awansując od stanowiska asystenta (w 1992 roku) aż po partnera (w 2000 roku). Jednocześnie kupował kolejne mieszkania na wynajem, co pozwoliło mu osiągnąć pełną wolność finansową – comiesięczne pasywne przychody z najmu przekroczyły (z nadwyżką) koszty utrzymania standardu życia, do którego się przyzwyczaił  z rodziną. Zrezygnował definitywnie z pracy i w maju 2009 roku, w wieku 43,5 roku został rentierem.  

Misją Sławka stało się wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków. Robi to na 5 różnych sposobów - dzieli się swoją wiedzą (jest autorem 8 książek, od 10 lat prowadzi bloga fridomia.pl, udzielił setek wywiadów, zrobił setki prezentacji); cywilizuje polski rynek najmu mieszkań skutecznie wprowadzając nań nowe praktyki rynkowe; założył firmę Mzuri, która zarządza mieszkaniami (już ponad 6000 jednostek) w 65 miastach Polski; firma Mzuri Investments pomogła inwestorom kupić i wyremontować ponad 1500 mieszkań; platforma grupowego inwestowania w najem w formule crowdfund investing (Mzuri CFI) pozwala inwestować w najem kwoty już od PLN 10 tysięcy - 14 celowych spółek inwestycyjnych zebrało łącznie ponad 60 mln kapitału.

Sławek wykorzystuje potencjał medialny swoich podróży do wspierania działań założonej przez siebie Fundacji Fridomia, która systemowo stara się rozwiązać problem braku mieszkań dla wychowanków domów dziecka i innych form pieczy zastępczej, tworząc dla nich mieszkania zastępcze. W nich będą mogli usamodzielniać się z dala od patologicznych środowisk zerowych z których wielu się wywodzi.

Prawdziwą pasją Sławka są podróże. Prawdopodobnie jako pierwszy człowiek na świecie odwiedził każde ze 195 państw – członków ONZ – co najmniej dwa razy.

Natalia Muturi

Członkini Zarządu Mzuri


O mnie

Od 6 lat związana z Grupą Mzuri – przez 3 lata jako dyrektor sprzedaży usług zarządzania najmem, przez kolejne 2 lata tworzyła od podstaw dział HR dla 200 współpracowników Grupy Mzuri. Obecnie dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za sprzedaż usług zarządzania najmem, marketing i dział HR. W międzyczasie została także członkiem Rady Nazdorczej w Mzuri i Mzuri Investments. Od 2017 r. wiceprezeska Stowarzyszenia Wazuri, którego celem jest budowanie wolności finansowej współpracowników Mzuri w modelu podobnym do rentierskich spółek CFI. Absolwentka Queen Mary University of London i studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Inwestuje w nieruchomości od 2010 roku.

Krzysztof Bystrosz

Dyrektor ds. projektów strategicznych


O mnie

Od kilkunastu lat związany z rynkiem nieruchomości w obszarze inwestycji i zarządzania. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (MBA) i Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny). Wieloletni praktyk zarządzania mieszkaniami na wynajem. Odpowiada w Mzuri za IT, rozwój technologiczny, flotę samochodową oraz projekty o znaczeniu strategicznym. Jako ekspert nieruchomości popularyzuje dobre praktyki najmu na łamach gazet, poprzez wywiady w radiu i TV.

Hieronim Krysta

Dyrektor ds. Najmu


O mnie

Dyrektor ds. Zarządzania Najmem. Dotychczasowa kariera zawodowa w całości w Mzuri. Założyciel krakowskiego oddziału firmy. Od 2013 roku zdobywa doświadczenie opiekując się bezpośrednio mieszkaniami, domami i kamienicami klientów Mzuri. Odpowiada za zarządzanie najmem mieszkań obsługiwanych przez Mzuri w całej Polsce. Absolwent Politechniki Krakowskiej, kierunek Matematyka stosowana w finansach i bankowości.

Agnieszka Pietruszka

Dyrektor ds. Remontów


O mnie

Wywodzi się z sektora bankowego, jednak w 2016 roku odnalazła swoje miejsce w Mzuri, gdzie mogła realizować się w interesujących ją technicznych aspektach branży nieruchomości – remontach. Od stycznia 2019 pełni funkcję Dyrektora ds. Remontów.

Agnieszka Żelazny

Kierownik ds. Zakupów


O mnie

Zajmuje się zakupami inwestycyjnymi dla spółek i inwestorów Mzuri od 2016r. Pierwotnie zajmowała się zakupami i remontami na terenie Krakowa, później przejęła jako kierownik rejon Polski Południowej, obecnie koordynuje pracę i rozwija zespół specjalistów w całej Polsce. Od 2005r jest związana z rynkiem nieruchomości; pracowała jako pośrednik w obrocie nieruchomościami w Krakowie i Wrocławiu, przez kilka lat prowadziła także własne biuro nieruchomości. Skończyła Wydział Ochrony Zdrowia Collegium Medicum UJ, oraz studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu, zdobywając licencję pośrednika.