Zespół

Liderzy Biznesu Mzuri

Sławek Muturi

prezes Mzuri


O mnie

Pół Polak, pół Kenijczyk, urodzony w Łodzi. Studiował w Warszawie (SGH oraz UW) oraz w Londynie (MBA w London Business School). Przez 2 lata pracował w ONZ w Genewie, a potem 17 lat pracował w największych firmach doradczych – Arthur Andersen i potem Deloitte, awansując od stanowiska asystenta (w 1992 roku) aż po partnera (w 2000 roku). Jednocześnie kupował kolejne mieszkania na wynajem, co pozwoliło mu osiągnąć pełną wolność finansową – comiesięczne pasywne przychody z najmu przekroczyły (z nadwyżką) koszty utrzymania standardu życia, do którego się przyzwyczaił  z rodziną. Zrezygnował definitywnie z pracy i w maju 2009 roku, w wieku 43,5 roku został rentierem.  

Misją Sławka stało się wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków. Robi to na 5 różnych sposobów - dzieli się swoją wiedzą (jest autorem 8 książek, od 10 lat prowadzi bloga fridomia.pl, udzielił setek wywiadów, zrobił setki prezentacji); cywilizuje polski rynek najmu mieszkań skutecznie wprowadzając nań nowe praktyki rynkowe; założył firmę Mzuri, która zarządza mieszkaniami (już ponad 6000 jednostek) w 65 miastach Polski; firma Mzuri Investments pomogła inwestorom kupić i wyremontować ponad 1500 mieszkań; platforma grupowego inwestowania w najem w formule crowdfund investing (Mzuri CFI) pozwala inwestować w najem kwoty już od PLN 10 tysięcy - 14 celowych spółek inwestycyjnych zebrało łącznie ponad 60 mln kapitału.

Sławek wykorzystuje potencjał medialny swoich podróży do wspierania działań założonej przez siebie Fundacji Fridomia, która systemowo stara się rozwiązać problem braku mieszkań dla wychowanków domów dziecka i innych form pieczy zastępczej, tworząc dla nich mieszkania zastępcze. W nich będą mogli usamodzielniać się z dala od patologicznych środowisk zerowych z których wielu się wywodzi.

Prawdziwą pasją Sławka są podróże. Prawdopodobnie jako pierwszy człowiek na świecie odwiedził każde ze 195 państw – członków ONZ – co najmniej dwa razy.

Natalia Muturi

prezes Mzuri Investments, wiceprezes Mzuri


O mnie

Od 6 lat związana z Grupą Mzuri – przez 3 lata jako dyrektor sprzedaży usług zarządzania najmem, przez kolejne 2 lata tworzyła od podstaw dział HR dla 200 współpracowników Grupy Mzuri. Obecnie dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za sprzedaż usług zarządzania najmem, marketing i dział HR. W międzyczasie została także członkiem Rady Nazdorczej w Mzuri i Mzuri Investments. Od 2017 r. wiceprezeska Stowarzyszenia Wazuri, którego celem jest budowanie wolności finansowej współpracowników Mzuri w modelu podobnym do rentierskich spółek CFI. Absolwentka Queen Mary University of London i studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Inwestuje w nieruchomości od 2010 roku.

Hieronim Krysta

dyrektor ds. najmu i sprzedaży


O mnie

Dyrektor ds. Zarządzania Najmem. Dotychczasowa kariera zawodowa w całości w Mzuri. Założyciel krakowskiego oddziału firmy. Od 2013 roku zdobywa doświadczenie opiekując się bezpośrednio mieszkaniami, domami i kamienicami klientów Mzuri. Odpowiada za zarządzanie najmem mieszkań obsługiwanych przez Mzuri w całej Polsce. Absolwent Politechniki Krakowskiej, kierunek Matematyka stosowana w finansach i bankowości.

Daniel Broniarek

dyrektor ds. rozliczeń i IT


O mnie

dyrektor ds. Zarządzania Najmem. Dotychczasowa kariera zawodowa w całości w Mzuri. Założyciel krakowskiego oddziału firmy. Od 2013 roku zdobywa doświadczenie opiekując się bezpośrednio mieszkaniami, domami i kamienicami klientów Mzuri. Odpowiada za zarządzanie najmem mieszkańch przez Mzuri w całej Polsce. Absolwent Politechniki Krakowskiej, kierunek Matematyka finansów w finansach i bankowości.

Magdalena Markiewicz

dyrektor ds. Inwestowania Grupowego


O mnie

Doświadczona specjalista obsługująca zadania projektami biznesowymi.

Od 4 lat występuje z włączonym Mzuri. Obecnie Dyrektor ds. Inwestowania Grupowego – w którym znajdują się spółki Mzuri CFI.

Stale zarządzała  m.in. projekty dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wprowadzenie na rynek nowego zadania edukacyjnego, pracowało również jako nauczyciel akademicki na wydziale ekonomicznym.

Ukończył studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w zakresie nauk o zarządzaniu, prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, ekonomię oraz rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Agnieszka Mitosch

dyrektor ds. Inwestycji


O mnie

Od 2005r działam na rynku nieruchomości jako pośrednik w obrocie nieruchomościami na rynku Krakowskim i Wrocławskim. Posiadam licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami uzyskaną na studiach podyplomowych we Wrocławskiej Szkole Humanistycznej. W 2016r rozpoczęłam swoja przygodę z działem zakupów w Spółce Mzuri Investements. Pełniłam funkcję specjalisty ds. inwestycyjnych, aby w kolejnych latach jako kierownik regionalny, kierownik ogólnopolski przejąć zarządzanie zespołem specjalistów. Obecnie pełnie funkcję dyrektora ds. inwestycji sprawując nadzór menagerski nad działem zakupów i remontów.

Łukasza Majosa

kierownik ds. remontów


O mnie

Kierownik ds. remontów w Mzuri Investments od 2018r.

Remontami lokali mieszkalnych zajmuje się od 16 roku życia zaczynając w rodzinnej firmie.

Następnie w 2016r. prowadząc własną działalność związałem się z Mzuri Investments jako specjalista ds. remontów.

Z wykształcenia magister inżynier Politechniki Częstochowskiej.