paź 22

Ostatnie dni naboru do spółek Mzuri CFI 11 i Mzuri CFI Śląsk!

Mzuri CFI deadlineTo już ostatni moment, by dołączyć do Mzuri CFI 11 oraz Mzuri CFI Śląsk! Deklaracje objęcia udziałów przyjmujemy tylko do piątku, 28 października! Obie spółki podpisały właśnie umowy nabycia kamienic i z zaangażowaniem przystępują do realizacji założonych celów inwestycyjnych.

Spółka Mzuri CFI 11 kupiła kamienicę w Warszawie przy ul. Kordeckiego 27. Dzięki wcześniejszemu spełnieniu wszystkich warunków przedstawionych w umowie przedwstępnej, transakcję mogliśmy sfinalizować już teraz (pierwotnie zakładaliśmy, że dojdzie do tego w listopadzie).

Generalny wykonawca zaangażowany do projektu przez sprzedającego ukończył pierwszy etap prac budowlanych przed czasem. Ponadto Mzuri CFI 11 doszło do porozumienia z tym samym wykonawcą i podpisało kontrakt na realizację kolejnego etapu obejmującego nadbudowę kamienicy o dwie kondygnacje. Przyspieszenie transakcji pozwala na naturalną kontynuację prac i ograniczenie ryzyka ewentualnych opóźnień wynikających z sezonu zimowego. Tym samym zwiększyliśmy prawdopodobieństwo osiągnięcia zakładanego zwrotu z inwestycji – 10,1% w skali roku.

Jak dotąd przyjęliśmy deklaracje objęcia udziałów w spółce Mzuri CFI 11 na kwotę blisko 3,4 mln zł. Do objęcia pozostały więc już tylko udziały za kilkaset tysięcy złotych. Więcej informacji w Pakiecie Inwestora Mzuri CFI 11.

10 października br. spółka Mzuri CFI Śląsk podpisała umowę przedwstępną nabycia kolejnej kamienicy w ścisłym centrum Katowic, przy ul. Jagiellońskiej 20. Jest to już druga nieruchomość w portfolio spółki.

W budynku znajduje się 20 wyremontowanych kawalerek w średnim standardzie. Ok. 70% z nich jest aktualnie wynajętych, a ich najmem już od kilku lat zarządza Mzuri. Planujemy podnieść wartość nieruchomości poprzez wynajem pozostałych lokali mieszkalnych oraz polepszenie standardu mieszkań. Pełnoprawnym właścicielem kamienicy spółka stanie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zakup budynku przy Jagiellońskiej ułatwi nam osiągnięcie zakładanego zwrotu w wysokości średnio 7%.  Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do pobrania Pakietu Inwestora Mzuri CFI Śląsk.