Zaopiekujemy się Twoim mieszkaniem na wynajem

Zaufało nam już 3500 właścicieli

MZURI to największa w Polsce firma, która oferuje profesjonalny wynajem mieszkań

Odciążymy Cię od wszystkich trosk związanych z wynajmem. W ramach usługi zarządzania najmem kompleksowo opiekujemy się mieszkaniami powierzonymi nam przez naszych klientów. Mamy pod opieką ponad 6,4 tys. lokali w 65 miastach na terenie całej Polski. Przygotowujemy je do najmu, wynajmujemy, a następnie nadzorujemy najem. Będziemy Twoim pełnomocnikiem i w każdej sytuacji zobowiązujemy się chronić Twoich interesów. Doradzimy Ci jak przystosować mieszkanie do najmu oraz podpowiemy jak zwiększyć Twoje dochody.

Jesteśmy nastawieni na długotrwałą współpracę, dlatego nasza prowizja jest tak skonstruowana, że zarabiamy, kiedy Ty zarabiasz. Nie pobieramy przy tym dodatkowych opłat za znalezienie najemcy czy dojazd do mieszkania. 

Zarabiasz więcej

Minimalizujemy okresy pustostanów: zarządzane przez nas mieszkania są wynajęte średnio przez 347 dni w roku!

Dbamy o to, by właściwie oszacować czynsz najmu, tak, aby znaleźć złoty środek pomiędzy jak najwyższą ceną najmu, a jak najkrótszym okresem pustostanu.

Podpowiadamy, jak wykończyć i wyposażyć mieszkanie, optymalizując koszty, by było atrakcyjne dla najemcy i by osiągnąć większy czynsz najmu.

Oszczędzasz czas

Nasz zespół specjalistów zajmuje się Twoim mieszkaniem od A do Z. Przygotowujemy mieszkanie do najmu, prowadzimy jego marketing i znajdujemy najemcę. Na tym jednak nie koniec: w trakcie najmu zajmujemy się rozliczeniami, rozwiązywaniem problemów, obsługą najemców, okresowymi przeglądami i windykacją. Po zakończonym najmie przeprowadzamy odbiór mieszkania i jesteśmy gotowi, by zacząć wszystko od nowa!

Unikasz problemów

Jako Twoi pełnomocnicy występujemy w Twoim imieniu i dbamy o Twoje interesy.
Szczegółowo weryfikujemy najemców – od każdego Najemcy wymagamy zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków.
Sporządzamy szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy, służący później do dokładnego rozliczenia najmu.
Monitorujemy wszystkie płatności od najemcy – możesz być spokojny, że otrzymasz swoje pieniądze na czas.

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą dobrać najlepszą strategię najmu Twojego mieszkania.

Jak to działa?

1. Przygotowanie mieszkania do najmu - dobieramy najlepszą strategię dla Twojego mieszkania

Aby jak najlepiej móc obsługiwać najem Twojego mieszkania, zaczynamy od gruntownych przygotowań: kompletujemy i weryfikujemy niezbędne dokumenty, sprawdzamy gotowość lokalu do najmu, wykonujemy szczegółową inwentaryzację mieszkania, przypisujemy adres korespondencyjny u dostawców mediów. Na bazie aktualnych cen rynkowych i naszego doświadczenia szacujemy optymalny czynsz najmu mieszkania. Dbamy o marketing Twojego mieszkania: robimy zdjęcia lokalu, przygotowujemy rzut i opisy do ogłoszeń.

2. Selekcja i weryfikacja najemców - szukamy idealnego dopasowania

Określamy profil idealnego najemcy, tak aby jak najlepiej dopasować ofertę do rynku. Chcemy od początku określić, kto mógłby zainteresować się Twoim mieszkaniem, aby dobrze dopasować treść ogłoszeń i środki przekazu do potencjalnych najemców. Prezentujemy mieszkania potencjalnym najemcom i gdy znajdziemy odpowiednią zainteresowaną osobę przeprowadzamy weryfikację najemcy. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wynajęcia mieszkania nieuczciwym lub niewypłacalnym najemcom.

3. Zawarcie umowy - Mzuri wyznacza nowe standardy

Kiedy już wybierzemy idealnego najemcę do Twojego mieszkania, umawiamy się na podpisanie umowy. Nasze umowy najmu są skonstruowane przez bardzo dobrych prawników i uwzględniają wiele sytuacji, o których Właściciel mieszkania na wynajem sam by nie pomyślał – gwarantują 100% bezpieczeństwo najmu. Dopilnujemy wszystkich formalności w trakcie podpisywania umowy, tak, aby każda ze stron znała swoje zobowiązania i prawa. To właśnie Mzuri rozpoczęło 20 lat temu praktykę podpisywania ujednoliconych umów najmu, podwyższając tym samym standardy na polskim rynku. W związku z tym, że pracujemy w systemie CRM, umowy najmu nie podpisujemy w staromodnej papierowej wersji, tylko na komputerze. Oznacza to, że podpisaną umowę najmu otrzymasz w kilka sekund po jej podpisaniu.  

Po podpisaniu umowy najmu i wpłaty całej kaucji oraz sumy jednomiesięcznych opłat przez najemcę, przekazujemy mu klucze do Twojego mieszkania.

4. Monitorowanie najmu - wszystko pod kontrolą

Podczas trwania najmu Mzuri monitoruje płatności do administracji i dostawców mediów, tak aby nigdzie nie powstało zadłużenie. Nadzorujemy również płatność czynszu przez najemcę i interweniujemy jak tylko pojawią się najmniejsze opóźnienia. Przynajmniej dwa razy w roku, umawiamy się z najemcą na przegląd mieszkania. Mzuri dba o komfort najemcy – zadowolony najemca zostanie z nami na dłużej. Dlatego jesteśmy dla nich dostępni 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W przypadku zgłoszeń awarii, reagujemy natychmiast wysyłając odpowiedniego fachowca do mieszkania. Dzięki temu, Ty masz spokojną głowę – Najemcy nie niepokoją Cię w środku nocy, bo nagle zabrakło prądu.

5. Odbiór mieszkania od najemcy - przygotowani, by zacząć od nowa!

Kiedy najem dobiega końca, nasz specjalista ds. najmu umawia się na spotkanie z najemcą w celu odbioru mieszkania. Dzięki spisanej wcześniej inwentaryzacji, jest w stanie dokładnie sprawdzić, czy w mieszkaniu powstały jakieś zniszczenia czy nie. W przypadku jakichkolwiek zniszczeń, odpowiednia kwota zostaje potrącona z kaucji, którą najemca wpłacił na początku najmu.

Oczywiście na tym etapie mieszkanie jest już ogłaszane od około miesiąca i zwykle mamy już podpisaną umowę rezerwacyjną na kolejny najem.


Cenimy dobrych najemców: jeśli najem przebiegał bezproblemowo, wystawiamy list referencyjny dla najemcy.

Zaopiekujemy się Twoim mieszkaniem na wynajem!

Masz mieszkanie na wynajem? Powierz je nam pod opiekę!

  • Przejmiemy od Ciebie wszystkie obowiązki związane z opieką nad mieszkaniem i zadbamy o znalezienie odpowiednich najemców
  • Zyskasz dla siebie czas, pieniądze i bezpieczeństwo. Zrelaksuj się i zajmij się tym, co lubisz najbardziej 

W ciągu 20 lat działalności zaufało nam już ponad 3500 właścicieli mieszkań i domów. Zarządzamy ponad 6400 lokali w 65 miastach w Polsce.


Dlaczego warto nam zaufać?

Mzuri w liczbach

1


Ponad 6400 mieszkań w zarządzaniu

 W ciągu 20 lat działalności zaufało nam już ponad 3500 właścicieli, powierzając nam swoje mieszkania i domy w zarządzanie. Opiekujemy się już 6400 mieszkań... co daje ponad 1,1 MLD zł majątku w zarządzaniu!

W mieszkaniach, którymi się opiekujemy, mieszka 19.200 lokatorów.

2


65 miast w polsce

Nasz zespół stale się powiększa, a wraz z nim otwieramy kolejne lokalizacje w naszym kraju. Znajdziesz nas m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Warszawie czy Wrocławiu. Nie znajdujesz swojego miasta? 

3


1500 zakupionych mieszkań, 65mln kapitału w cfi

Dzięki usługom dodatkowym świadczonym przez Mzuri, kupiliśmy już ponad 1500 mieszkań na wynajem dla naszych inwestorów oraz zebraliśmy ponad 65mln kapitału w ramach spółek inwestowania grupowego Mzuri CFI. Dowiedz się więcej o usłudze Doradztwa Inwestycyjnego i Inwestowaniu Grupowym

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu?

Nasi klienci o nas:

Jakub ścibor

Właśnie przeglądałem zdjęcia mieszkania i chciałem powiedzieć, że bardzo się cieszę ze współpracy z Firmą Mzuri i chciałbym podziękować za współpracę. Myślę, że przez ostatnie półtora roku zrobiliśmy wiele by podnieść standard mieszkania i zadbać o komfort najemców. Myślę, że pan Marcin Bronisz rozumie potrzeby lokatorów i właściciela, potrafi w odpowiedni sposób zadbać o nie. Jest profesjonalistą i rzetelną osobą. Cieszy mnie, że najem jest kontynuowany przez obecnych lokatorów a czynsz jest płacony terminowo.

Będę polecać Panią Hannę oraz firmę Mzuri każdemu, kto chce bezproblemowo i szybko wynająć mieszkanie bez martwienia się o cokolwiek.

EWA STALEWSKA

Postanowiłem sam zająć się opieką nad mieszkaniem, które poszło do wynajmu, no bo co może być w tym trudnego? No właśnie, aż do momentu, jak otrzymałem sms, że osoba, która wynajmuje właśnie musi opuścić miasto bo zmienia prace, a w rozliczeniu zostawia mi łózko i telewizor. Wtedy wziąłem do ręki ofertę z Firmy MZURI, która miałem już od wielu miesięcy i przestałem wyważać otwarte drzwi.

Rozpoczęliśmy współpracę z Mzuri i nasze doświadczenia są bardzo pozytywne. Profesjonalne podejście do klienta, transparentne rozliczenia, doskonała obsługa. W pełni polecam współpracę z Mzuri.

ITS

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!:

+48 222 994 334

inwestycje@mzuri.pl

Copyright 2020, Mzuri Sp. z o.o.

kontakt: + 48 602 415 728 | inwestycje@mzuri.pl