Zaopiekujemy się mieszkaniem na wynajem

Zaufało nam już 3500 właścicieli

W ciągu 20 lat zaufało nam ponad 3500 właścicieli mieszkań i domów. Zarządzamy blisko 7000 lokali w 65  miastach w Polsce.

Zarabiaj więcej

Nasi Specjaliści ds. Najmu korzystając z wieloletniego doświadczenia firmy, dbają o to aby znaleźć złoty środek między ceną najmu a najkrótszym okresem pustostanu. Podpowiadamy jak wykończyć i wyposażyć mieszkanie, optymalizować koszty remontu i utrzymania mieszkania. Staramy się doradzić tak aby mieszkanie było atrakcyjne dla najemcy ale też opłacalne dla właściciela. 

Minimalizujemy okresy pustostanów: Zarządzane przez nas mieszkania są wynajmowane średnio przez 347 dni w roku!

Oszczędzasz czas

Nasz zespół specjalistów zajmujący się mieszkaniami kompleksowo je przygotowywuje do najmu. Przygotowywuje mieszkanie do wynajęcia, prowadzi jego marketing oraz szuka najemcy.

Usługa zawiera też kompleksowe rozliczanie najmu, rozwiązywanie sporów z najemcą, windykacją oraz przeglądami okresowymi.

Unikasz problemów

Dbamy o twoje interesy jak o nasze. Szczegółowo weryfikujemy najemców (od każdego Najemcy wymagamy zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków).

Sporządzamy szczegółowe protokoły zdawczo-odbiorcze, służące później do dokładnego rozliczenia najmu. 

Monitorujemy wszystkie płatności od najemców. Staramy abyś miał spokój i pieniądze zawsze na czas.

PROFESJONALNE USŁUGI ZARZĄDZANIA NAJMEM


W ramach naszych usług kompleksowo zarządzamy mieszkaniami naszych klientów. Mamy pod naszym zarządzaniem blisko 7 tys. lokali w 65 miastach na terenie całej polski. Doradzamy jak przygotować mieszkanie do najmu oraz podpowiemy jak zrobić to szybko i efektywnie przy niskich kosztach. Następnie zajmiemy się marketingiem i znalezieniem najemcy do nowego mieszkania. Wszystko to zrobimy sprawnie i szybko z myślą o twoim interesie.

Współpraca między nami może obejmować różne obszary dotyczące wynajmu, dlatego nasza prowizja jest skonstruowana tak, że my zarabiamy kiedy ty zarabiasz.

Nasze działanie - krok po kroku


1. Przygotowanie mieszkań do najmu - dobierane przez Ciebie dla mieszkań

Aby jak najlepiej móc obsługiwać najem Twojego mieszkania, zaczynamy od gruntownych przygotowań: kompletujemy i weryfikujemy niezbędne dokumenty, sprawdzamy gotowość lokalu do najmu, wykonujemy szczegółową inwentaryzację mieszkania, przepisujemy adres korespondencyjny u dostawców mediów. Na bazie aktualnych cen rynkowych i naszego doświadczenia szacujemy optymalny czynsz najmu mieszkania. Dbamy o marketing Twojego mieszkania: robimy zdjęcia lokalu, przygotowujemy rzut i opisy do ogłoszeń.

2. Selekcja i weryfikacja najemców - szukamy idealnego dopasowania

Określamy profil idealnego najemcy, tak aby jak najlepiej dopasować ofertę do rynku. Chcemy od początku określić, kto mógłby zainteresować się Twoim mieszkaniem, aby dobrze dopasować treść ogłoszeń i środki przekazu do potencjalnych najemców. Prezentujemy mieszkania potencjalnym najemcom i gdy znajdziemy odpowiednią zainteresowaną osobę przeprowadzamy weryfikację najemcy. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wynajęcia mieszkania nieuczciwym lub niewypłacalnym najemcom.

3. Zawarcie umowy - Mzuri określić nowe regulacje

Kiedy już wybierzemy idealnego najemcę do Twojego mieszkania, umawiamy się na podpisanie umowy. Nasze umowy najmu są skonstruowane przez prawników i uwzględniają wiele sytuacji, o których Właściciel mieszkania na wynajem sam by nie pomyślał – gwarantują 100% bezpieczeństwo najmu. Dopilnujemy wszystkich formalności w trakcie podpisywania umowy, tak, aby każda ze stron znała swoje zobowiązania i prawa. To właśnie Mzuri rozpoczęło 20 lat temu praktykę podpisywania ujednoliconych umów najmu, podwyższając tym samym standardy na polskim rynku. W związku z tym, że pracujemy w systemie CRM, umowy najmu nie podpisujemy w staromodnej papierowej wersji, tylko na komputerze. Oznacza to, że podpisaną umowę najmu otrzymasz w kilka sekund po jej podpisaniu.  

Po podpisaniu umowy najmu i wpłaty całej kaucji oraz sumy jednomiesięcznych opłat przez najemcę, przekazujemy mu klucze do Twojego mieszkania.

4. Monitorowanie najmu - wszystko pod kontrolą

Podczas trwania najmu Mzuri monitoruje płatności do administracji i dostawców mediów, tak aby nigdzie nie powstało zadłużenie. Nadzorujemy również płatność czynszu przez najemcę i interweniujemy jak tylko pojawią się najmniejsze opóźnienia. Przynajmniej dwa razy w roku, umawiamy się z najemcą na przegląd mieszkania. Mzuri dba o komfort najemcy – zadowolony najemca zostanie z nami na dłużej. Dlatego jesteśmy dla nich dostępni 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W przypadku zgłoszeń awarii, reagujemy natychmiast wysyłając odpowiedniego fachowca do mieszkania. Dzięki temu, Ty masz spokojną głowę.

5. Odbiór mieszkań od najemców - by zacząć od nowej!

Kiedy najem dobiega końca, nasz specjalista ds. najmu umawia się na spotkanie z najemcą w celu odbioru mieszkania. Dzięki spisanej wcześniej inwentaryzacji, jest w stanie dokładnie sprawdzić, czy w mieszkaniu powstały jakieś zniszczenia czy nie. W przypadku jakichkolwiek zniszczeń, odpowiednia kwota zostaje potrącona z kaucji, którą najemca wpłacił na początku najmu. Na czas trwania najmu najemca wykupuje pakiet OC najemcy. Ubezpiecza siebie (i swoich współlokatorów) od ewentualnych szkód wyrządzonych w lokalu.

Cenimy dobrych najemców: jeśli najem przebiegał bezproblemowo, wystawiamy list referencyjny dla najemcy.

Powierz nam mieszkanie pod Wynajem


  • Przejmiemy od Ciebie wszystkie obowiązki związane z obowiązkami nad mieszkaniem;
  • Zadbamy o znalezienie najemców;
  • Zyskasz dla siebie czas, pieniądze i bezpieczeństwo.

Mzuri w liczbach


Blisko 7000 mieszkań 

w zarządzaniu


 W ciągu 20 lat zaufało nam już ponad 3500 właścicieli, powierzając nam swoje mieszkania i domy w zarządzaniu. Opiekujemy się już 7000 mieszkań... co daje ponad 1,1 MLD zł w zarządzaniu!

W mieszkaniach, którymi się opiekujemy, mieszka 19.900 lokatorów.

65 miast w polsce


Nasz zespół stale się powiększa, wraz z nim otwieramy kolejne lokalizacje w naszym kraju. Znajdziesz nas m.in. w Białymstoku, Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Warszawie czy Wrocławiu. 

1500 mieszkańch mieszkań, 75 mln komputerów w cfi


Dzięki usługom funkcjonalnym przez Mzuri zdobyliśmy już ponad 1500 mieszkań na wynajem dla naszych inwestorów oraz ze dostępności ponad 75 mln aplikacji w ramach inwestycji inwestycyjnych grupowego Mzuri CFI. Dowiedz się więcej o rządzie Doradztwa Inwestycyjnego i Inwestycyjnego Grupowego .

Jak mieszkanie do mieszkania?

Skontaktuj się z nami

W celu przekazania lokalu w zarządzanie