Zaopiekujemy się Twoim mieszkaniem na wynajem

Zaufało nam już 3500 właścicieli

W ciągu 20 lat działalności zaufało nam ponad 3500 właścicieli mieszkań i domów. Zarządzamy blisko 7000 lokali w 65 miastach w Polsce.

Zarabiasz więcej

Nasi Specjaliści ds. Najmu dbają o to, by właściwie oszacować czynsz najmu, tak, aby znaleźć złoty środek pomiędzy jak najwyższą ceną najmu, a jak najkrótszym okresem pustostanu. Podpowiadamy, jak wykończyć i wyposażyć mieszkanie, optymalizując koszty, by było atrakcyjne dla najemcy i by osiągnąć większy czynsz najmu.

Minimalizujemy okresy pustostanów: zarządzane przez nas mieszkania są wynajęte średnio przez 347 dni w roku!

Oszczędzasz czas

Nasz zespół specjalistów zajmuje się Twoim mieszkaniem kompleksowo na każdym etapie najmu. Przygotowujemy mieszkanie do wynajęcia, prowadzimy jego marketing i znajdujemy najemcę.

Na tym jednak nie koniec: w trakcie najmu zajmujemy się rozliczeniami, rozwiązywaniem problemów, obsługą najemców, okresowymi przeglądami i windykacją.

Po zakończonym najmie przeprowadzamy odbiór mieszkania.

Unikasz problemów

Dbamy o Twoje interesy jako Twój pełnomocnik. Szczegółowo weryfikujemy najemców (od każdego Najemcy wymagamy zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków).

Sporządzamy szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy, służący później do dokładnego rozliczenia najmu. 

Monitorujemy wszystkie płatności od najemcy. Staramy się dostarczyć Ci spokój i to, że swoje pieniądze otrzymasz na czas.

Oferujemy kompleksowe i profesjonalne usługi wynajmu mieszkań


W ramach usługi zarządzania najmem kompleksowo opiekujemy się mieszkaniami powierzonymi nam przez naszych klientów. Mamy pod opieką blisko 7 tys. lokali w 65 miastach na terenie całej Polski. Doradzimy jak przystosować mieszkanie do najmu oraz podpowiemy jak zwiększyć dochody. Przygotujemy je do najmu, wynajmiemy a następnie nadzorujemy cały okres najmu mieszkania. Będziemy Twoim pełnomocnikiem i w każdej sytuacji zobowiązujemy się chronić Twoich interesów.

Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego nasza prowizja jest tak skonstruowana, że zarabiamy, kiedy Ty zarabiasz. 

Nasze działania - krok po kroku


1. Przygotowanie mieszkania do najmu - dobieramy najlepszą strategię dla Twojego mieszkania

Aby jak najlepiej móc obsługiwać najem Twojego mieszkania, zaczynamy od gruntownych przygotowań: kompletujemy i weryfikujemy niezbędne dokumenty, sprawdzamy gotowość lokalu do najmu, wykonujemy szczegółową inwentaryzację mieszkania, przepisujemy adres korespondencyjny u dostawców mediów. Na bazie aktualnych cen rynkowych i naszego doświadczenia szacujemy optymalny czynsz najmu mieszkania. Dbamy o marketing Twojego mieszkania: robimy zdjęcia lokalu, przygotowujemy rzut i opisy do ogłoszeń.

2. Selekcja i weryfikacja najemców - szukamy idealnego dopasowania

Określamy profil idealnego najemcy, tak aby jak najlepiej dopasować ofertę do rynku. Chcemy od początku określić, kto mógłby zainteresować się Twoim mieszkaniem, aby dobrze dopasować treść ogłoszeń i środki przekazu do potencjalnych najemców. Prezentujemy mieszkania potencjalnym najemcom i gdy znajdziemy odpowiednią zainteresowaną osobę przeprowadzamy weryfikację najemcy. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko wynajęcia mieszkania nieuczciwym lub niewypłacalnym najemcom.

3. Zawarcie umowy - Mzuri wyznacza nowe standardy

Kiedy już wybierzemy idealnego najemcę do Twojego mieszkania, umawiamy się na podpisanie umowy. Nasze umowy najmu są skonstruowane przez prawników i uwzględniają wiele sytuacji, o których Właściciel mieszkania na wynajem sam by nie pomyślał – gwarantują 100% bezpieczeństwo najmu. Dopilnujemy wszystkich formalności w trakcie podpisywania umowy, tak, aby każda ze stron znała swoje zobowiązania i prawa. To właśnie Mzuri rozpoczęło 20 lat temu praktykę podpisywania ujednoliconych umów najmu, podwyższając tym samym standardy na polskim rynku. W związku z tym, że pracujemy w systemie CRM, umowy najmu nie podpisujemy w staromodnej papierowej wersji, tylko na komputerze. Oznacza to, że podpisaną umowę najmu otrzymasz w kilka sekund po jej podpisaniu.  

Po podpisaniu umowy najmu i wpłaty całej kaucji oraz sumy jednomiesięcznych opłat przez najemcę, przekazujemy mu klucze do Twojego mieszkania.

4. Monitorowanie najmu - wszystko pod kontrolą

Podczas trwania najmu Mzuri monitoruje płatności do administracji i dostawców mediów, tak aby nigdzie nie powstało zadłużenie. Nadzorujemy również płatność czynszu przez najemcę i interweniujemy jak tylko pojawią się najmniejsze opóźnienia. Przynajmniej dwa razy w roku, umawiamy się z najemcą na przegląd mieszkania. Mzuri dba o komfort najemcy – zadowolony najemca zostanie z nami na dłużej. Dlatego jesteśmy dla nich dostępni 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W przypadku zgłoszeń awarii, reagujemy natychmiast wysyłając odpowiedniego fachowca do mieszkania. Dzięki temu, Ty masz spokojną głowę.

5. Odbiór mieszkania od najemcy - przygotowani, by zacząć od nowa!

Kiedy najem dobiega końca, nasz specjalista ds. najmu umawia się na spotkanie z najemcą w celu odbioru mieszkania. Dzięki spisanej wcześniej inwentaryzacji, jest w stanie dokładnie sprawdzić, czy w mieszkaniu powstały jakieś zniszczenia czy nie. W przypadku jakichkolwiek zniszczeń, odpowiednia kwota zostaje potrącona z kaucji, którą najemca wpłacił na początku najmu. Na czas trwania najmu najemca wykupuje pakiet OC najemcy. Ubezpiecza siebie (i swoich współlokatorów) od ewentualnych szkód wyrządzonych w lokalu.

Cenimy dobrych najemców: jeśli najem przebiegał bezproblemowo, wystawiamy list referencyjny dla najemcy.

Powierz nam mieszkanie pod opiekę


  • Przejmiemy od Ciebie wszystkie obowiązki związane z opieką nad mieszkaniem;
  • Zadbamy o znalezienie najemców;
  • Zyskasz dla siebie czas, pieniądze i bezpieczeństwo.

Mzuri w liczbach


Blisko 7000 mieszkań 

w zarządzaniu


 W ciągu 20 lat działalności zaufało nam już ponad 3500 właścicieli, powierzając nam swoje mieszkania i domy w zarządzanie. Opiekujemy się już 7000 mieszkań... co daje ponad 1,1 MLD zł majątku w zarządzaniu!

W mieszkaniach, którymi się opiekujemy, mieszka 19.900 lokatorów.

65 miast w polsce


Nasz zespół stale się powiększa, a wraz z nim otwieramy kolejne lokalizacje w naszym kraju. Znajdziesz nas m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Warszawie czy Wrocławiu. 

1500 zakupionych mieszkań, 75 mln kapitału w cfi


Dzięki usługom dodatkowym świadczonym przez Mzuri, kupiliśmy już ponad 1500 mieszkań na wynajem dla naszych inwestorów oraz zebraliśmy ponad 75 mln kapitału w ramach spółek inwestowania grupowego Mzuri CFI. Dowiedz się więcej o usłudze Doradztwa Inwestycyjnego i Inwestowaniu Grupowym.

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu?

Skontaktuj się z nami

 Jesteśmy do dyspozycji