Cash flow, czy wzrost wartości? Małe, czy duże? Jaką strategię wybrać?
Strategia inwestowania to 80% sukcesu każdego inwestora. Przed rozpoczęciem kupowania mieszkań warto zadbać o zdefiniowanie modelu biznesowego, a następnie określić swoją strategię inwestycyjną. Przeczytaj poniżej czym różnią się poszczególne strategie inwestowania.
Model biznesowy
Każdy biznes zaczyna się od określenia na czym zarabiamy. W mieszkaniach na wynajem są dwie zasadnicze opcje:
Forma inwestowania
Kolejną decyzją, którą musisz podjąć, jest forma inwestowania w nieruchomości – we własne nieruchomości lub grupowo z innymi inwestorami.
Strategia miasta
Jedną z kluczowych decyzji do podjęcia jest miasto, w którym będziemy inwestować – od tego czy będzie to stolica, czy też mała miejscowość, zależy konieczny budżet inwestycyjny, osiągalny zwrot i potencjalna łatwość wynajmu.
Strategia lokalizacji
Większość początkujących inwestorów wierzy w slogan „Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja”, poszukując mieszkań tylko w centrum miast. Zobacz czy tak jest to jedyna strategia.
Strategia typu mieszkania
Jakie mieszkanie wybrać – kawalerkę, dwa pokoje, a może mini-akademik? Zobacz jakie zalety i wady ma każda z tych strategii.
Strategia typu budynku
Czy po mieszkanie iść prosto do dewelopera, a może kupić w stuletniej kamienicy? Niekoniecznie to co nowe jest najlepsze. Zobacz jakie zalety i wady ma każda z tych strategii.
Premium czy economy
Większość początkujących inwestorów uważa, że trzeba inwestować w „złote klamki” – urządzając mieszkanie takim, w jakim sami by chcieli mieszkać, z najlepszymi urządzeniami i materiałami wykończeniowymi. Zobacz czy to najlepsza strategia
Gotowiec inwestycyjny czy do remontu generalnego
Wiele osób kupuje oczami, a więc preferuje mieszkania gotowe do najmu. Najlepsze okazje zakupowe są natomiast wśród mieszkań do remontu generalnego. Zobacz jakie są zalety obu strategii
Strategia finansowania
Bez własnych pieniędzy lub kredytu ani rusz? Zobacz jak możesz sfinansować swoje inwestycje w mieszkania na wynajem.